City Id =8

انتخاب استان

برنامه ریز

چقدر میخوای خرج کنی؟! (قیمت ها به تومان است) چیکار می خوای بکنی ؟ چقدر وقت داری؟!

سيم‌کارت‌ ثريا چيست و آن را از کجا بخريم؟ (1394/04/04)

ثريا نام سيم‌کارتي ماهواره‌اي است که به شکل کنسرسيومي و زير نظر چند کشور عربي در امارات متحده عربي مديريت مي‌شود و به مشترکان آسيايي، اروپايي و آفريقايي اجازه برقراري ارتباطات پايدار و بدون نياز به دکل‌هاي زميني را مي‌دهد.
سيم‌کارت‌ ثريا چيست و آن را از کجا بخريم؟

به گزارش بزنيم بيرون ، شرکت ارتباطات ماهواره‌اي ثريا در حقيقت کنسرسيومي شامل شرکت‌هاي مخابرات کشورهاي عربي، پاکستان و چند موسسه‌ي مالي و اعتباري بين‌المللي است که در سال 1997 در کشور امارات متحده‌ عربي شروع به فعاليت نمود و با پرتاب اولين ماهواره‌ اختصاصي در سال 2000 شروع به ارائه‌ خدمات خود نمود.
 
با پرتاب دومين ماهواره در سال 2003 و سومين ماهواره در سال 2008، ضمن ارتقاي فناوري و ارائه‌ خدمات جديد، منطقه‌ تحت پوشش خود را در چهار قاره‌ آسيا، اروپا، آفريقا و استراليا گسترش داد.
ورود شرکت ثريا و محصولات آن به جمع محدود تجهيزات ارتباط مخابراتي ماهواره‌اي قابل حمل که قبلاً توسط شرکت‌هاي اينمارست، ايريديوم، گلوبال استار و ACes ارائه مي‌گرديد، تحول عمده‌اي را در عمومي کردن استفاده از اين تجهيزات در کنار قابليت‌هاي حرفه‌اي آن توسط افراد عادي ايجاد نمود.
 
براي درک بيشتر فعاليت‌هاي اين کنسرسيوم بهتر است سري به سايت ثريا به آدرس www.thuraya.com بزنيم تا از خدمات، توليدات، پشتيباني، بخش‌هاي تحت پوشش و نمايندگان رسمي اين کنسرسيوم در سراسر دنيا بيشتر آشنا شويم اما جالب است که براي خريد سيم کارت ماهواره‌اي سري به بخش نمايندگان رسمي آن بزنيم تا در کشور خود اسم "ارتباطات تلفن آسيا" را با نشاني و اطلاعات دقيق مشاهده کنيم.
 
اين شرکت در تاريخ 83/1/8 در اداره‌ي ثبت شرکت‌هاي استان تهران با موضوع فعاليت‌هاي بازرگاني به ثبت رسيده است. پس از شروع خصوصي‌سازي فعاليت‌هاي مخابراتي و اعلام آمادگي سازمان تنظيم مقررات و ارتباطات راديويي جهت صدور پروانه ارائه‌ خدمات ارتباطات همراه بين‌المللي ماهواره‌اي (GMPCS)، اين شرکت به عنوان اولين شرکت متقاضي دريافت اين پروانه، اقدامات اوليه‌اش را آغاز کرد.
 
*چه تفاوتي در برقراري ارتباطات است؟*
 
تنها تفاوتي که در اين نوع ارتباطات وجود دارد، ارتباط ايستگاه‌هاي زميني با فرستنده‌هاي ماهواره‌اي است که ارتباطات را از بالاي کره زمين مديريت مي‌کند که مسلما براي انجام چنين اقدامي نياز به گوشي‌هاي مجهز به فرستنده و گيرنده امواجي با طول موج‌هاي متفاوت از گوشي‌هاي معمول است و کاربران نيازمند اين هستند که براي برقراري ارتباط ماهواره‌اي خود در فضايي بدون سقف و باز قرار بگيرند تا در ديدرس ماهواره و ايستگاه زميني اشاعه دهنده موج آن باشند.
 
شايد براي درک ساده‌تر اين موضوع بهتر باشد که برقراري ارتباط اپراتوري خارجي با داخلي را مثال زد که در واقع رومينگ در اين بين وظيفه سوئيچ درخواست‌ها را بر عهده دارد و بابت آن هزينه‌اي از مشترکان دريافت مي‌شود.
 
*سيم‌کارت‌هاي ثريا را چطور تهيه کنيم؟*
 
اصولا استفاده از اين تلفن‌ها در شرايط بحراني و اماکني که دسترسي به تلفن يا آنتن‌دهي ممکن نيست استفاده مي‌کنند که به سان بي‌سيمي مي‌تواند ارتباطات تلفني را برقرار کند اما مشترکان مي‌توانند از آن در شرايط عادي نيز استفاده کنند که البته براي اين کار بايد هزينه بيشتري را نيز متقبل شوند چرا که جنس ارتباطات‌شان متفاوت شده است.
 
مسلما تنها نمايندگي اين برند در ايران شرکت آسيا است و کسانيکه نياز به اين سيم‌کارت‌ها و گوشي‌ها دارند بايد به اين نمايندگي مراجعه کنند و درخواست خود را به آن داشته باشند تا بتوانند از خدمات آن استفاده کنند.
 
در سايت اين شرکت، سيم‌کارت‌ها در چهار رده در نظر گرفته شده که به ترتيب عبارتند از : 1. سيم‌کارت‌هاي اعتباري، 2. سيم‌کارت‌هاي دائمي، 3. سيم کارت اقتصادي و 4. سيم کارت Call For All.
 
سيم‌کارت‌هاي اعتباري و دائمي خود شامل سه رده پيش‌پرداختي و پس‌پرداختي هستند که به عنوان مثال جدول تعرفه‌ يکي از زير مجموعه‌هاي اعتباري با عنوان ThurayaIP به شرح زير است:
 
 

 

 
 
 
سيم‌کارت‌هاي ديگري هم در رده پيش پرداختي با عناوين "Thuraya Marine" و "for Land" و در رده دائمي با عناوين "for ThurayaIP"، "for Thuraya Marine" و "for Land" وجود دارد که هر کدام تعرفه و ويژگي‌هاي خاص خود را دارند.
 
به گفته يکي از مسئولان اين شرکت گوشي‌هايي که در حال حاضر براي اين نوع سيم‌کارت‌ها ارائه مي‌شود در رده خانواده XT قرار دارند که در برابر آب و گرد و غبار مقاوم هستند و قيمت آن‌ها از 3 ميليون و 900 هزار تومان شروع مي‌شود اما در کل 11 مدل گوشي در سايت براي برقراري ارتباطات صوتي و سه مدل هم براي محصولات ديتا در نظر گرفته شده است.
 
در حال حاضر شبکه ماهواره‌اي ثريا منطقه‌اي به بزرگي 70 درصد از کشورهاي کره زمين ( بيش از 140 کشور ) را تحت پوشش خود دارد که مشترکان ايراني نيز به راحتي مي‌توانند با اين سيم‌کارت‌ها تماس صوتي داشته باشند.
 
پيش از اين حدود يک سالي مي‌شد که به دليل بدهي شرکت ارتباطات زيرساخت تماس به اين خطوط غير ممکن شده بود و بسياري از کاربران اين سيم‌کارت‌ها ابراز نارضايتي از درگاه واسط خدمات ايراني مي‌کردند اما اخيرا زيرساخت با پرداخت بدهي‌هايش به اين کنسرسيوم بار ديگر زمينه برقراري ارتباطات را فراهم آورد.

این خبر را با دوستان خود به اشتراک بگذاریدتگ ها