City Id =8

انتخاب استان

برنامه ریز

چقدر میخوای خرج کنی؟! (قیمت ها به تومان است) چیکار می خوای بکنی ؟ چقدر وقت داری؟!

باغ کتاب تهران

(87 رای)


باغ کتاب تهران بزرگ ترین مجتمع علمی و فرهنگی کشور است؛ اینجا هم ساختمان و معماری زیبایی دارد و هم امکانات دیجیتالی و متنوعی را برای اولین بار در کشور به کارگرفته تا علوم مختلف به زبان ساده برای کودکان و نوجوانان ارایه شود. در باغ کتاب سالن های آمفی تئاتر و سینما، بزرگ ترین گالری تهران و بزرگ ترین کتابفروشی جهان هم قرار دارد.


این مکان را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

 • باغ کتاب تهران
 • باغ کتاب تهران
 • باغ کتاب تهران
 • باغ کتاب تهران
باغ کتاب تهران باغ کتاب تهران باغ کتاب تهران باغ کتاب تهران مشاهده گالری

اطلاعات تماس

 • تلفن تماس : ۹۶۰۴۵۷۰۱ و ۹۶۰۴۵۷۰۳‏
 • وب سایت : www.bg.tehran.ir
 • قیمت : اقتصادی
 • ساعت کاری : 10 صبح تا 10 شب
 • آدرس : میدان ونک، بزرگراه حقانی، مسیر غرب به شرق، بعد از تقاطع بزرگراه شهید مدرس، خروجی کتابخانه ملی، باغ کتاب ‏تهران

«نظرتون چیه؟»

1.توی روز چقدر وقت آزاد برای تفریح داری؟

 کمتر از يک ساعت  بين يک تا دو ساعت  بين دو تا سه ساعت  بين سه تا چهار ساعت  بيشتر از چهار ساعت

2.توی وقت آزادت چی کار می کنی؟

 خونه مي مونم  مي زنم بيرون  برنامه اي ندارم

3.روزانه چند ساعت برای تفریح از خونه می زنی بیرون؟

 کمتر از يک ساعت  بين يک تا دو ساعت  بين دو تا سه ساعت  بين سه تا چهار ساعت  بيشتر از چهار ساعت

4.وقتی از خونه می زنی بیرون، دوست داری چی کار کنی؟

 پياده روي
 دور دور با ماشين
 برم کلاس هاي ورزشي
 برم کلاس هاي فرهنگي و هنري
 با دوستام جمع شيم يه جا
 پاساژ گردي
 شکم گردي
 ساير

«خیلی ممنون که نظرتون رو به ما گفتین»باغ کتاب تهران یک مجتمع علمی، فرهنگی و تفریحی تمام عیار است؛ مجتمعی زیبا و دیدنی در قلب اراضی عباس آباد که به راحتی به وسیله مترو، اتوبوس و تاکسی قابل دسترسی است. شاید بهتر باشد از باغ کتاب تهران به عنوان ن بزرگترین پردیس فرهنگی ایران نام ببریم.
در کنار کتابفروشی عظیمی که در اینجا قرار دارد، شاید مهم ترین مزیت باغ کتاب را بتوان در فضای علمی و تفریحی آن خلاصه کرد. در طبقه دوم باغ کتاب یک پردیس بزرگ علمی و تفریحی برای کودکان و نوجوانان در فضایی به وسعت دوازده هزار متر مربع درست شده است. اگر بخواهیم بهتر بگوییم، اینجا یک شهربازی بزرگ علمی است که مفاهیم پیچیده علوم مختلف را به زبان ساده و با استفاده از وسایل و تجهیزات الکترونیکی پیشرفته به کودکان و نوجوانان آموزش می دهد.
این فضای علمی دو بخش مجزا برای کودکان و نوجوانان دارد. در هر کدام از این بخش ها بچه ها وارد سالن هایی تمام دیجیتال می شوند و بازی های علمی را با استفاده از تکونوژی های روز دنیا انجام می دهند تا خیلی ساده و سریع با هدف پشت پرده این بازی ها آشنا شوند.

 • تاریخچه

  احداث باغ کتاب تهران سال 1383 در قالب محل دائمی نمایشگاه کتاب تهران مطرح شد؛ در آن زمان قرار بود یک فضای بزرگ تنها برای نمایشگاه های کتاب و عرضه دائمی کتاب ها آماده سازی شود اما در نهایت این پروژه در سال 1396 از سوی محمد باقر قالیباف، شهردار وقت تهران افتتاح شد. فضایی که علاوه بر عرضه کتاب به بزرگ ترین شهربازی علمی کشور هم تبدیل شد و فضاهای فرهنگی و هنری مثل سالن های آمفی تئاتر و سینمای متعدد، گالری ، باشگاه روباتیک و ... هم به آن افزوده شد.
 • ویژگی ها

  مساحت باغ کتاب حدود هفتاد هزار متر مربع است! بله! درست شنیدید ... 70 هزار متر مربع فضای فرهنگی در قلب اراضی عباس آباد. جایی که به عنوان پهنه فضای سبز، فرهنگی و تفریحی پایتخت شناخته می شود.
  در باغ کتاب تهران می توانید از بزرگ ترین کتابفروشی جهان بازدید کنید؛ جایی که آخرین انتشارات و محصولات تمامی ناشران در آنجا جمع شده تا کودکان و نوجوانان در کنار خانواده خود بتوانند یک خرید لذت بخش و البته با تخفیف را تجربه کنند.
  اما اگر به دنبال کتابهای بزرگسال در رشته های مختلف هستید هم باغ کتاب برای شما پیش بینی های خوبی کرده است. چرا که باغ کتاب بیش از 25 هزار متر مربع را به فروش کتاب های مختلف اختصاص داده و از این جهت بزرگ ترین کتابفروشی جهان محسوب می شود. بزرگ ترین کتابفروشی دنیا با 400 هزار عنوان کتاب که هر ساله به تعداد عناوین آن هم اضافه می شود.
  اگر عاشق هنرگردی در تهران هستید هم باغ کتاب برای شما یک سورپرایز ویژه دارد. در اینجا بزرگترین گالری هنری کشور تدارک دیده شده که مساحت آن به هزار و 700 متر مربع می رسد. در این گالری می توانید به تماشای نمایشگاه های فرهنگی و هنری و گالری های مختلف در عرصه هنرهای تجسمی، نقاشی و ... بروید و از فضای آنجا لذت ببرید.
 • سیمای عمومی

  باغ کتاب تهران در دل اراضی عباس آباد قرار دارد؛ جایی که حالا با پل طبیعت و بوستان آب و آتش و برج پرچمش معروف است. کمی این طرف تر پارک جنگلی طالقانی، باغ موزه دفاع مقدس ، پانوراما، باغ کتاب و موزه جواهرات در کنار کتابخانه ملی و دیگر فضاهای فرهنگی باعث شده است تا این پهنه به قطب علمی، فرهنگی، تفریحی و گردشگری تهران تبدیل شود. فضای فاخر باغ کتاب هم در دل باغی بزرگ و در میان فضای سبز اراضی عباس آباد پیش بینی شده و مراجعه کنندگان با قدم زدن در این فضاهای مفرح و جذاب می‌توانند از بقیه جاذبه های این محدوده هم بازدید کنند.
  اگر به باغ کتاب تهران مراجعه کنید با چهار بلوک اصلی مواجه خواهید شد. بلوک اول مخصوص فروش دائمی کتاب ها در سنین مختلف است. بلوک دوم «گذر فرهنگ» نام دارد که دالان شگف انگیز هم در آن قرار گرفته است. بلوک سوم شامل امکانات فرهنگی و هنری مثل آمفی تئاتر روباز زیبا با چشم انداز خوب به شرق و غرب پایتخت، آمفی تئاتر اصلی مجموعه، نگارخانه باغ کتاب تهران و فروشگاه عرضه محصولات فرهنگی است. بلوک آخر هم نمایشگاه تخصصی و سالن کودک و نوجوان را شامل می شود که کارگاه های نوجوانان و کودکان هم در آن قرار گرفته است.
 • امکانات ویژه

  4 بلوک اصلی با امکانات متنوعی نظیر آمفی تئاتر روباز و آمفی تئاتر اصلی، فروشگاه عرضه محصولات فرهنگی ،بزرگ ترین گالری هنری پایتخت، بزرگ ترین فروشگاه کتاب جهان، شهربازی علمی، نمازخانه، رستوران و دریاچه
 • سایر اطلاعات

  در حال حاضر بزرگترین کتاب فروشی جهان شعبه اصلی فروشگاه بارنز و نوبل در نیویورک با مساحت 14300 مترمربع است و بعد از آن به ترتیب کتابفروشی پاول در پورتلند آمریکا با مساحت 6300 مترمربع و کتابفروشی استرند با مساحت 5 هزار مترمربع در نیویورک قرار دارند. جالب این است که کتابفروشی باغ کتاب تهران با 25 هزار مترمربع مساحت با مجموع مساحت کتابفروشی‌های اول، دوم و سوم جهان برابری می‌کند و به عبارتی، وسعت باغ کتاب تهران معادل مساحت مجموع سه کتابفروشی بزرگترین جهان است.
  باغ کتاب تهران در مجاورت فرهنگستان زبان و ادب فارسی، کتابخانه ملی ایران و باغ موزه دفاع مقدس قرار گرفته و یک مجموعه عظیم فرهنگی را شکل داده است.
  روی بام کتابفروشی باغ کتاب تهران، 25 هزار مترمربع فضا پیش بینی شده و علاوه بر بام سبز، 20 هزار مترمربع سبز نیز در محوطه این باغ پیش بینی شده است.
  یکی از متفاوت ترین بخش‌های باغ کتاب تهران، باشگاه رباتیک است که اعضای این باشگاه می‌توانند دوره‌های تخصصی هوش مصنوعی آن بگذرانند و اطلاعات خودرا با سایر اعضا در این باشگاه و باشگاه‌های مشابه در اقصی نقاط جهان به اشتراک بگذارند.
 • کارت خوان
 • پارکینگ
 • سرویس بهداشتی
 • سرپوشیده
 • نمازخانه
 • محل عبور معلولان
 • پله برقی
 • بوفه
 • مناسب برای کهنسالان
 • مناسب برای کودکان
 • مناسب بانوان
Map Data
Map data ©2016 Google
Map DataMap data ©2016 Google
Map data ©2016 Google
 • مسیر اتوبوس یک مقدار بالاتر از مترو حقانی و باغ کتاب تهران یک ترمینال اتوبسرانی قرار داره که اتوبوس هایی به اختیاریه، اوشان، بلوار ارتش و میدان صنعت در آن توقف دارند، به همین جهت می تونید از این مقاصد با استفاده از اتوبوس خیلی سریع و راحت به باغ کتاب تهران بیاید.
 • مسیر مترو دو ایستگاه حقانی و شهید همت در شمال غربی و جنوب غربی باغ کتاب تهران قرار دارند، از هر کدوم از ایستگاه های مترو می تونید با کمتر از 15 دقیقه پیاده روی به باغ کتاب تهران برسید.
 • مسیر خودروی شخصی اگر می خواید با خودروی شخصی به باغ کتاب تهران برید دو تا راه دارید؛ اول اینکه از میدان ونک یا اتوبان مدرس وارد اتوبان حقانی مسیر شرق به غرب بشید، بعد از باغ موزه دفاع مقدس خروجی کتابخانه ملی رو بپیچید و به سمت راست برید، تابلوهای راهنما شما رو مستقیم به باغ کتاب تهران هدایت می کنن.
  همینطور می تونید از مسیر شرق به غرب بزرگراه شهید همت خودتون رو به بعد از بزرگراه حقانی برسونید، دقیقا یک مقدار جلوتر از بزرگراه حقانی تابلویی خروجی باغ موزه دفاع مقدس و باغ کتاب رو به شما نشون می ده.
 • نظر
  دوشنبه 26 تير 1396

  از مترو حقانی تاکسی داره برای باغ کتاب ؟
  کدوم مترو دسترسی اش راحت تره؟ مترو حقانی یا مترو همت؟

 • نظر
  پنجشنبه 29 تير 1396

  شماره تلفن باغ کتاب تهران چرا اینطوریه؟ باید پیش شماره ای چیزی بگیریم یا نه؟

  پاسخ : خیر
  شماره تلفن ها voip هستند؛ اگر در تهران هستید بدون پیش شماره و اگر در شهرستان هستید با پیش شماره 021 می تونید با باغ کتاب تهران تماس بگیرید

 • نظر
  سه شنبه 31 مرداد 1396

  اون شهربازی علمی باغ کتاب تهران هم فضای شادی رو برای بچه ها فراهم کرده و هم مسایل علمی رو براشون توضیح می ده، یا از طریق تجهیزات دیجیتالی و یا با استفاده از ابزارهایی که بتونن مسایل علمی رو درک کنن
  برای بچه ها و نوجوان ها و مخصوصا دانش آموزان مقطع ابتدایی و راهنمایی فضای خیلی خوبیه

 • نظر
  شنبه 24 تير 1396

  پنج شنبه هفته پیش پسرم رو بردم باغ کتاب تهران
  طبقه اولش کتابفروشی بزرگی بود؛ اما طبقه دوم اونجا اصلاحا «شهر علم» بود. سعی می کرد با تجهیزات خاص الکترونیکی بعضی مفاهیم فیزیک و علوم مختلف رو آموزش بده. به نظرم برای بچه های بین سنین 8 تا 15 سال باید جالب باشه اونجا

 • نظر
  شنبه 17 تير 1396

  بـاغ کتاب تهران چیست؟
  بـــاغ کتاب تهـــران 65هزار متر مربـــع زیربنا دارد کـــه 30هـــزار متر مربع آن (بجـــز راهروها، تأسیسات و اداری) فضــــای مفــــید و مسقف نمایشگاهی است. به جــــز این، 25هزار مـتر مربع فضــــای سبــــز روی بام باغ کتاب و 20هــــزار مترمربع فضــــای قابل استفاده در محوطه وجود دارد که در مجمــــوع، فضای قابل اســـتفاده نمایشـــگاهی را تا حدود 70هــــزار متر مربع افزایش می دهــــد. بزرگترین مجموعه مشــــابه داخلـی با بخــــش نمایشگاه دائمی باغ کتاب، شهـر کتاب مـرکـزی تهـران در ســــه طبقـه و 2.500 متر مربع است
  بـــاغ کتاب تهران مجموعـــه های از قابلیت ها و عملکردها را با محوریت کتاب در خود دارد: نمایشـــگاه دائمی کتاب و محصولات فرهنگی، نمایشـــگاه تخصصـــی و موقت کتاب و محصـــولات فرهنگی، نمایشـــگاه و فروشـــگاه کتاب و محصـــولات فرهنگی کـــودک و نوجوان، مجموعه های از ســـالن های نمایش تئاتـــر و فیلم و برگزاری جشـــنوارههای کتاب، بازار کتابهای دســـت دوم و...
  نمایشـــگاه های بـــزرگ کتاب جهـــان در مدت زمانـــی کمتر از یـــک هفته در ســـال برگزار می شـــوند (اغلب چهار تـــا شـــش روز). بنابراین، فضای این نمایشـــگاه ها در طول ســـال محـــل برگزاری انـــواع نمایشـــگاه های صنعتی، تجاری و فرهنگی اســـت. مفهوم نمایشـــگاه بـــه این معنـــا هم پیوند با صفـــت «موقتی» اســـت. از ایـــن رو، نمایشـــگاه های دائمی را میتـــوان اینگونـــه تعریف نمود که اگـــر در آنها فراینـــد خرید و فروش اتفـــاق میافتد با بـــازار» یا «فروشـــگاه» مواجهیم و اگر در آنهـــا خرید و فروش اتفـــاق نمیافتد با «موزه)) بنابراین، بهتر اســـت عملکرد نمایشـــگاهی باغ کتاب را در نســـبت با دائمـــی بودن آن ــ با فروشگاه ها یا بازار های بزرگ کتاب قیاس نمود.
  در مقایســـه با بزرگترین فروشـــگاه های جهان، به صـــورت قطعی میتوان باغ کتاب را بزرگترین آن ها نامــــید. در حال حاضر بزرگترین کتابفروشـــی جهــــان شعبه اصلی فروشـــگاههای زنجیرهای بارنز و نوبل ((Barnes and Noble Booksellers))در نیویورک اســـت که 14.330مترمربع مســـاحت دارد و طول قفســـه های آن به 21کیلومتر می ِ رســـد. کتابفروشـــی ((Powell Bookseller))در پورتلند امریکا مســـاحتی بالـــغ بر 6.300متر مربـــع دارد و میتواند یک میلیون جلـــد کتاب را در خود جای دهد. رتبه ســـوم از آن کتابفروشـــی اســـترند ( )Strand Bookstoreدر نیویورک است که 5000 مترمربع مســـاحت دارد و طول قفســـه های آن به 29کیلومتر می رســـد. بـــاغ کتاب تهران حدود 25هزار مترمربع فضای فروشـــگاهی دارد که در مقایســـه با بزرگترین کتابفروشـــی جهــــان حدود 11 هزار متر مربع بیشتر و از رتبه های دوم و ســـوم حدود چهار تا پنج برابر بزرگتر اســـت

 • نظر
  شنبه 17 تير 1396

  چرا مردم به باغ کتاب تهران می آیند؟
  زیرا به بیشترین منابع کتابی تولیدشده در ایران و جهان دسترسی دارند
  راهـبرد بـاغ کتاب در بخـش نمایشـگاه دائمی آن اسـت که حداقل یک نسـخه از هر عنـوان کتابی که از ابتـدای تاریـخ چـاپ در کشـور منتشر شـده در بـاغ کتاب نگهداری شـود و به سـه طریـق علاقه مندان بتواننـد نسـبت بـه خریـداری آنها اقـدام کننـد:
  نسـخه الکترونیکی هر یـک از عناویـن کتاب های کمیـاب تهیـه و بـا رعایـت حـق مؤلـف و نـاشر در اختیـار خریـدار قـرار گیـرد؛
  بـا اسـتفاده از دسـتگاههای مـدرن چـاپ و صحافـی، نسـبت به تهیه تک نسخه چاپی کتاب هـای کمیاب اقدام شـود؛
  با آخرین فـن آوریهای مرتـبط با مطالـعـه و کتاب روبـه رو می شوند
  کوچک بودن گردش مالی در صنعت نشر کشـور، در مقایسـه با صنایع دیگر، مانع از بروز و ظهور ابزارها و فن آوری های نو، به ویژه در بخش کتاب و کتابخوانی شده است (بخش چاپ وضعیت بهتری دارد). در کشور ما جایی وجود ندارد که حجم زیاد نوآوری های کتاب و کتابخوانی را به معرض تماشـا و ترویج بگذارد. این کار نیاز به سرمایه و فضای زیادی دارد و سرمایه گذاری در آن با خطرپذیری بسـیاری همراه اسـت. از این رو، بـاغ کتاب به عنوان یک تسـهیلگر اقدام به نمایـش و عرضه ایـن فن آوری ها می کند تا با کاهش خطرپذیری و گسـترش بازار مصرف آنها بخش خصوصی نیز وارد این حوزه شـود.
  بزرگترین مجموعه نمایشگاهی، آموزشی و سرگرمی کـودک و نوجـوان در آن قـرار دارد.
  بیش از یک چهارم فضای مفید نمایشگاهی باغ کتاب ( 7.100متر مربع) به کودکان و نوجوانان اختصاص یافته اسـت. توجه ویژه به این بخش از مخاطبان، به دو دلیل صورت گرفته اسـت: اول اینکه عادت به مطالعه در کودکی و نوجوانی به وجود می آید و پس از آن دشوار بتوان کسی را به مطالعه عادت داد؛ در ثانی، کودکان و نوجوانان نقش مؤثری در جلب و جذب پدران و مادران و سایر اعضای خانواده به باغ کتاب خواهند داشت
  از بام سبز و دریاچه و سایر تفرجگاه های واقع در تپه های عباس آباد استفاده میکنند.
  بازار بزرگ محصولات فرهنگی و سبک زندگی کشور است.
  تپه هـای عباس آبـاد در حـال تبدیـل شـدن بـه بزرگترین تفـرجگاه طبیعـی و فرهنگی کشـور و منطقه اسـت. بـاغ کتاب تهـران کـه در باغسـتان شـمالی این تپه ها واقع اسـت، علاوه بر داشـتن بام سـبزی به مسـاحت دو و نیـم هکتار کـه از مسـیرهای متعدد مـردم را به بالای آن میرسـاند، دریاچـه های بزرگ و زیبـا در مقابـل دارد و مـردم را از گـذر فرهنـگ بـه باغهای هـنر، نمایش و موزه دفاع مقـدس و از آنجا بـه پـارک طبیعـی طالقانـی و بعدتـر از روی بزرگراه مدرس بـه بوسـتان آب و آتش منتقل می کند
  با نویسندگان و چهره ِ های فرهنگی محبوب دیدار میکنند
  به تماشای آخرین آثار نمایشی و سینمـایی در یـکی از مدرنترین سینمـا ـ تئاترهای کشور می روند
  سـالن تئاتـر بـاغ کتاب تهران به مسـاحت 3.300مـتر مربع و ظرفیـت 500نفر، یکـی از مدرنترین سـالن های نمایش کشـور به شـمار می رود. این سـالن علاوه بر اجرای تئاترهای حرفه ای اقتباسـی (با نمایشـنامه های برگرفته از کتب مشـهور) امکان نمایش حرفه های فیلم های اقتباسـی و اجرای ارکسـتر سـمفونیک های بزرگ را نیز دارد. سـالن روباز دیگری با ظرفیت 500نفر روی این سـالن در پشـت بـام بـاغ کتاب احداث شـده اسـت که برای اجـرای برنامه های تابسـتانی، اعم از اجـرای تئاتر، نمایش فیلـم و برنامه هـای زنـده تلویزیونی به خدمت گرفته خواهد شـد.

اماکن مجاور

اماکن مرتبطتگ ها