City Id =8

انتخاب استان

برنامه ریز

چقدر میخوای خرج کنی؟! (قیمت ها به تومان است) چیکار می خوای بکنی ؟ چقدر وقت داری؟!

جمعه بازار پارکينگ پروانه

(197 رای)


جمعه بازار تهران، يک مجموعه 3 طبقه بزرگ است که هر جمعه در پارکينگ پروانه واقع در چهار راه اسلامبول خيابان جمهوري برپا مي شود؛ يعني هر جمعه تعداد زيادي فروشنده اجناسشان را بر مي دارند و با يک زير انداز به پارکينگ پروانه مي روند و بساط مي کنند و شب که شد بساطشان را بر ميدارند و در شلوغي تهران گم مي شوند. در اينجا بيشتر لباس و چيزهاي قديمي فروخته مي شود و مخاطبانش آدم هاي هنري هستند.


این مکان را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

 • جمعه بازار پارکينگ پروانه
 • جمعه بازار پارکينگ پروانه
 • جمعه بازار پارکينگ پروانه
 • جمعه بازار پارکينگ پروانه
جمعه بازار پارکينگ پروانه جمعه بازار پارکينگ پروانه جمعه بازار پارکينگ پروانه جمعه بازار پارکينگ پروانه مشاهده گالری

اطلاعات تماس

 • قیمت : اقتصادی
 • ساعت کاری : 9 الی 18
 • آدرس : تهران - چهارراه اسلامبول - خیابان جمهوری - پشت کوچه برلن - پارکینگ پروانه

«نظرتون چیه؟»

1.خریدت رو بیشتر از کجا انجام می دی؟

 هايپرمارکت ها و فروشگاه هاي زنجيره اي  پاساژها و مراکز خريد  راسته هاي تجاري  مغازه و فروشگاه ها  خريد اينترنتي

2.بیشتر چه جور کالاهایی رو برای خرید انتخاب می کنی؟

 جنس هاي ايراني
 برندها
 کالاهاي خارجي
 جنس چيني
 ساير

«خیلی ممنون که نظرتون رو به ما گفتین»جایی در تهران هست، که اولا فقط و فقط جمعه ها باز است و در آن همه چیز پیدا میشود جز سبزی و ماهی خاص شنبه بازارهای شمال!! از صنایع دستی گرفته تا زیورآلات و لباس و عتیقه جات! «جمعه بازار» گفتنی نیست. دیدنی است. پس اگر اهل خرید کردن متفاوت هستید، قرار ما، جمعه بعد، جمعه بازار.

 • ویژگی ها

  جمعه بازار بین همه ی سنین طرفدار دارد اما بیشتر مال جوان هاست. هم در بین فروشنده ها جوان های هنرمند و با ذوق زیادند و هم در بین خریدار ها. گشت مختصری که در بین بساط های طبقه دوم و سوم که بیندازید با وسایل زیبایی مواجه می شوید که در بیرون از آن جا نظیر آن کم پیدا می شود و همه اش دست رنج دختر ها و پسرهای جوان است. یکی از اینها پیکسل است. پیکسل هایی که الان بچه مدرسه ای ها و حتی دانشگاهی ها زیاد روی کیف و لباسشان نصب می کنند و مدل های متفاوتش در جمعه بازار زیاد است. یکی مدل های متفاوت تابلو است که هر هنرمندی به سبک خودش آن ها را درست کرده و می فروشد. یکی انواع زیورآلات است. گوشواره، دستبند و ... که باز طرح های متفاون و زیبایی از آن در بازار فروخته می شود. جز اینها گاهی کفش و کیف هایی با مدل های خاص هم در بساط ها هست اما تعدادش نسبت به چیزهایی که گفتیم کمتر است و برای پیدا کردنش باید حسابی بگردید.

 • سیمای عمومی

  جمعه بازار در یک پارکینگ پنج طبقه نسبتا تاریک برپا می شود و پیدا کردن راه و راهرویی که می خواهید از آن به طبقات بالاتر بروید با وجود خریداران زیاد کار دشواری است. از شیب تند ورودی که بالا بیایید با ردیف هایی از اجناس و فروشندگان مواجه می مشوید که مرتب در کنار هم قرار گرفته اند. هرچند گاهی ردشدن از میان این ردیف ها به خاطر تعداد افرد زیاد غیرممکن می شود. نداشتن سیستم تهویه هوا باعث می شود فضای درونی جمعه بازار در تابستان ها بسیار گرم و غیرقابل تحمل و زمستان ها بسیار سرد شود. به علاوه اینکه غیر از طبقه اول دیواره های طبقات بالاتر هیچ حفاظی ندارند تنها بانرده های فلزی از فضای بیرون جدا شده اند.
  تعداد فروشندگانی که از شهرستان ها برای همان چند ساعت به تهران می آیند و حتی گاهی با لباس های محلی می نشینند هم کم نیست. اکثر فروشندگان جمعه بازار بسیار خوش اخلاق و خوش صحبت هستند. شاید جمعه بازار تنها جایی باشد که می توانید مدت طولانی را با فروشندگانش صحبت کنید و از هم صحبتی با آنها لذت هم ببرید، حتی اگر خرید چندانی هم نداشته باشید.
 • زمان مناسب بازدید

  جمعه بازار از 9 صبح تا غروب معمولا برپا است و پیشنهاد ما برای بهترین خرید ساعات اولیه آن است که شما تنوع و انتخاب های زیادی خواهید داشت.
 • پیشنهاد ویژه

  یکی دیگر از چیزهای خاصی که در جمعه بازار فروخته می شود وسایل چوبی است. میز، صندلی، مبل و دیگر وسایل خانه که مثلا با چوب های جنگلی درست شده اند و مثل میزهای صاف و صوف یافت آباد و ... نیستند و نگاه که بهشان می اندازید به یاد طبیعت و جنگل بکر می افتید.
 • شرایط استفاده

  یکی از بزرگ ترین مشکلاتی که زمان خریدن لباس های جمعه بازار دارید این است که اتاق پرو ندارید و از آنجا که امکان تعویض خریدهایتان وجود ندارد مجبورید لباس ها را از روی لباس های خودتان و در میان تعداد بسیاری زیادی از افراد پرو کنید.
  با اینکه در جمعه بازار امکان استفاده از کارت خوان وجود ندارد و باید به صورت نقدی خرید کنید بهتر است مبلغ زیادی را با خودتان حمل نکنید. بوفه هم با اینکه کیفیت غذای بالایی ندارد اما مواد غذایی محدودی را در اختیارتان قرار می دهد اما اگر می خواهید در جمعه بازار غرفه اجاره کنید باید بابت هر روز اجاره 9 هزار تومان پرداخت کنید البته به شرط آنکه غرفه دارهای ثابت حضور نداشته باشند که بتوانید به جای آنها قرار بگیرید.
 • امکانات ویژه

  یکی از اتفاقات خوبی که چند وقتی است هر هفته مهمان جمعه بازار است، حضور انجمن های خیریه است. انجمن هایی که در بین مردم ترشی و شیرینی و چیزهای خوشمزه دیگر می فروشند و پولش را به نفع مردم مستمند و بیمار استفاده می کنند. خوبی این محصولات این است که همه شان خانگی هستند و طعم آشنایی دارند و از همه مهمتر سالمند.
 • سایر اطلاعات

  طبقه اول جمعه بازار،‌ بیشتر محل عتیقه دوست هاست. در بساط دست فروش های طبقه اول همه جور چیز پیدا می شود. از دستگاه گرامافون و صفحه های عهد دقیانوس بگیرید تا انواع و اقسام انگشترهای عقیق و نقره قدیمی که دست چندم است و نگاه که می اندازی به یاد ناصرالدین شاه و مظفرالدین شاه می افتی تا انواع سینی ها و وسائل تزئینی نسل قبلی ها، تا بشقاب مس و چراغ های لمپا و خیلی چیزهای دیگر که جوان ها شاید به عمرشان ندیده باشند ولی در بین میانسال ها خریداران خوبی دارد.
  پر طرفدارترین چیزی که در جمعه بازار فروخته می شود و همه برایش دست و پا می شکنند،‌ مانتوهای سنتی آن جاست. مانتوهای جمعه بازار آن قدر تنوع دارد که می توانید مطمئن باشید هر مانتوی سنتی ای تن هر کسی در شهر دیدید را می توانید آن جا پیدا کنید. البته نه با قیمت هایی که در سطح شهر فروخته می شود، با میانگین قیمت 10-15 هزار تومان و در رنگ ،‌جنس، نقش و کیفیت های متفاوت. جالبی ماجرا هم اینست که این مدل های مانتو در 6 ماهه اول سال زیاد جا به جا نمی شوند، اما با شروع فصل سرد مانتو ها با همان رنگ و طرح های هیجان انگیز، همه ضخیم می شوند،‌ کلاه دار می شوند، بارانی می شوند و ... اما باز هم گل گلی اند و سنتی اند و خاص آدم های هنرمند.
 • نقاط مثبت

  دسترسی آسان به وسایل حمل و نقل عمومی و خودروی شخصی در روزهای جمعه
 • منبع

  سایت فیدیلو - ویوان نیوز - همشهری آنلاین
 • کارت خوان
 • محل عبور معلولان
 • مناسب بانوان
Map Data
Map data ©2016 Google
Map DataMap data ©2016 Google
Map data ©2016 Google
 • مسیر اتوبوس از اتوبوس هایی که از میدان جمهوری به سمت بهارستان می روند استفاده کنید و در ایستگاه جمهوری پیاده شوید. همچنین می توانید از اتوبوس های کریمخان به میدان امام خمینی استفاده کرده و در ایستگاه چهارراه استانبول پیاده شوید.
 • مسیر مترو از خط یک متروی تهران (تجریش - کهریزک) استفاده کنید و در ایستگاه سعدی پیاده شوید.با کمتر از 5 دقیقه پیاده روی به پارکینگ پروانه می رسید.
 • مسیر خودروی شخصی از چهارراه استامبول به سمت بهارستان بروید.دست راست تان پارکینگ پروانه را می بینید.اگر می خواهید با ماشین شخصی خودتان به جمعه بازار بیایید باید کمی زودتر خودتان را به چهارراه مخبرالدوله برسانید تا بتوانید از جای پارک های خیابان سعدی البته با پرداخت هزینه پارک استفاده کنید.
  اما اگر جای پارک مناسبی هم پیدا نکردید، می توانید از پارکینگ سعدی که کمی پایین تر از خیابان جمهوری قرار دارد استفاده کنید. ورودی این پارکینگ دو هزار تومان است و هزینه کلی آن بیشتر از هزینه پارکبان می شود.
 • نظر
  چهارشنبه 15 بهمن 1393

  خیلی جالبه. اونجا انواع و اقسام وافور رو هم می فروشن

 • نظر بهار
  پنجشنبه 31 تير 1395

  یه زمانی جمعه بازار پارکینگ پروانه خیلی خوب بود چون کارآفرین ها و هنرمند ها زیاد می اومدن اونجا و وسایلشون رو می فروختن؛ اما الان همه چیز اینجا پیدا می شه. شده مثل بقیه روز بازارهایی که توی بقیه شهر هم هست!

اماکن مجاور

اماکن مرتبطتگ ها

جمعه بازار پارکينگ پروانه جمعه بازار جمعه پارکينگ جمعه پروانه بازار جمعه جمعه پارکينگ بازار پروانه پارکينگ جمعه پارکينگ بازار پارکينگ پروانه پروانه جمعه پروانه بازار پروانه پارکينگ جمعه بازار پارکينگ جمعه بازار پروانه جمعه پارکينگ بازار جمعه پارکينگ پروانه جمعه پروانه بازار جمعه پروانه پارکينگ بازار جمعه پارکينگ بازار جمعه پروانه بازار پارکينگ پروانه بازار پارکينگ جمعه بازار پروانه جمعه بازار پروانه پارکينگ پارکينگ جمعه بازار پارکينگ جمعه پروانه پارکينگ بازار جمعه پارکينگ بازار پروانه پارکينگ پروانه جمعه پارکينگ پروانه بازار پروانه جمعه بازار پروانه جمعه پارکينگ پروانه بازار جمعه پروانه بازار پارکينگ پروانه پارکينگ جمعه پروانه پارکينگ بازار جمعه بازار پارکينگ پروانه جمعه پارکينگ پروانه بازار جمعه پروانه بازار پارکينگ جمعه پارکينگ بازار پروانه جمعه پارکينگ پروانه بازار جمعه بازار پروانه پارکينگ بازار جمعه پارکينگ پروانه بازار جمعه پروانه پارکينگ بازار پارکينگ پروانه جمعه بازار پارکينگ جمعه پروانه