City Id =8

انتخاب استان

برنامه ریز

چقدر میخوای خرج کنی؟! (قیمت ها به تومان است) چیکار می خوای بکنی ؟ چقدر وقت داری؟!

افتتاح نهمين نمايشگاه زنان و توليد ملي در بوستان گفت و گو (1395/06/19)

مراسم افتتاحيه‌ي نهمين نمايشگاه زنان و توليد ملي روز پنجشنبه 18 شهريور در محل بوستان گفتگوي شهر تهران برگزار شد.
افتتاح نهمين نمايشگاه زنان و توليد ملي در بوستان گفت و گو

به گزارش بزنيم بيرون ، مجتبي عبداللهي معاون امور اجتماعي و فرهنگي شهرداري تهران در اين مراسم با اشاره به در پيش بودن اعياد قربان و غدير خم اين مناسبت ها را تبريک گفت و افزود:از سوي ديگر ما در آستانه‌ي سالگرد فاجعه‌ي منا هستيم که سال گذشته مسلمانان سراسر جهان را سوگوار کرد و باعث شد تا بسياري از هموطنان ما هم در سوگ عزيزانشان بنشينند. او در ادامه سالگرد به شهادت رسيدن حجاج ايراني در سال 1366 را به مردم تسليت گفت.

معاون امور اجتماعي و فرهنگي شهرداري تهران با تشکر از زحمات دست اندرکاران برپايي اين رويداد ملي گفت:من فکر نمي‌کردم شاهد چنين کار قوي و خوبي در نهمين نمايشگاه دستاوردهاي زنان باشيم، اما امروز پس از بازديد از بخش هاي مختلف اين نمايشگاه درکنار ساير بزرگواراني که براي اين امر زحمت کشيده‌اند، شاهد نتيجه‌ي قابل قبولي در اين زمينه هستيم. به همه‌ي خواهران بزرگوار در شهرداري تهران با محوريت ستاد توانمندسازي بانوان خسته نباشيد مي‌گويم.

عبداللهي اين نمايشگاه را مصداق واقعي اقتصاد مقاومتي دانست و افزود: امروز و در اين نمايشگاه شاهد مصداق واقعي اقتصاد مقاومتي و فرمايشات مهم مقام معظم رهبري در ارتباط با توليد ملي، توليد داخلي، تکريم خانواده، احترام به بانوان، احترام به زنان سرپرست خانوار و توانمندسازي بانوان سرپرست خانوار هستيم.

وي در ادامه با تاکيد بر نقش هميشگي زنان در رويدادهاي مهم نظام جمهوري اسلامي ايران افزود: فکر مي‌کنم بانوان بايد مانند همه‌ي موضوعاتي که در طول نظام ديديم در مساله تحريم پوشاک خارجي نيز پيشقدم شوند. ما الان با اين نمايشگاه به سطحي رسيديم که بتوانيم شاهد حرکتي عظيم، انقلابي و جهادي از سمت بانوان باشيم و با ياري آنان به توليد ملي توجه، و ورود پوشاک خارجي به کشور را ممنوع کنيم.

دکتر عبداللهي در ادامه با اشاره به واردات پوشاک از کشور ترکيه ادامه داد: کشور ترکيه با جمعيتي تقريبا برابر با کشور ما از اين سه موضوع کسب درآمد ملي مي‌کند. پوشاک، گردشگري و صنعت لوازم اتومبيل. اگر صنعت لوازم اتومبيل را کنار بگذاريم، يقين داشته باشيد در گذشته در دو حوزه‌ي گردشگري و  پوشاک از ترکيه بالاتر بوده‌ايم. چرا ما بايد از يک کشور همسايه که هم جمعيت کشور ماست پوشاک وارد کنيم؟

معاون امور اجتماعي و فرهنگي با تاکيد بر اهميت کيفيت و زيبايي پوشاک داخلي گفت: سه فاکتور مهم کيفيت، قيمت و زيبايي بايد در توليدات ما حائز اهميت باشد. البته فاکتور زيبايي نيز بايد در راستاي طرح‌هاي اسلامي و ايراني باشد و در اين ميان نبايد از تاثير گذاري زيبايي لباس‌هاي خارجي بر فرهنگ ما غافل شويم. من فکر مي‌کنم با توجه به اين کار ارزشمند بزرگي که انجام شده و با اين قابليتي که داريم ، با در نظر گرفتن اين فاکتورها قادر هستيم که پوشاک خارجي را با محوريت بانوان تحريم کنيم. چرا که در نظام جمهوري اسلامي ايران  بانوان ثابت کرده‌اند هرجا ورود کنند، اثرگذار هستند و جريان را تغيير مي‌دهند.

دکتر عبداللهي ضمن اعلام حمايت از برگزاري نمايشگاه‌هاي اين چنيني افزود: ما به عنوان حوزه‌ي معاونت اجتماعي شهرداري با تمام توان در خدمت امور بانوان هستيم و کمک مي‌کنيم نمايشگاه‌هاي متعدد با همين کيفيت در طول سال برگزار شود. با تمام توان از توليدات داخلي که هست حمايت کرده و اميدواريم مسير تحريم پوشاک خارجي را نيز با جريان سازي، کمپين‌هاي تبليغاتي و استفاده از فضاي مجازي دنبال کنيم تا بتوانيم فرمايشات ولي امر مسلمين را در موضوع اقتصاد مقاومتي و توجه به توليدات ملي را به همت شما بانوان محترم عملي کنيم.

در ادامه‌ي اين مراسم  مهندس فهيمه فيروزفر مدير ستاد توانمندسازي زنان سرپرست خانوار شهرداري تهران، گفت: اين نمايشگاه به برکت ياري زنان سرپرست خانوار برگزار شده است. وقتي شهرداري تهران دست زنان سرپرست خانوار را براي اولين بار گرفت، فکر نمي‌کرديم که به اينجا برسيم. امسال جمعيتي بالغ بر 2700 نفر از زنان سرپرست خانوار اين نمايشگاه را پشتيباني مي‌کنند. در اين دوره 13 برند به نمايشگاه اضافه شده‌اند و در مجموع حدود 80 برند در اين دوره حضور دارند. همدلي که بين توليدکنندگان، کوثرها و زنان سرپرست خانواري که کارآفرين شده‌اند و خودشان کوثر را در اختيار گرفته‌اند، باعث تشکيل تيم بسيار خوبي شده است.

فيروزفر ضمن اعلام اميدواري براي گسترش اين طرح در استان‌هاي ديگر ادامه داد: ما اميدوار هستيم که هرچه زودتر چنين کارهايي در سراسر کشور گسترده شود. طي بازديدي که از چندين استان داشته‌ايم، شهرهاي ديگر هم ظرفيت اين را دارند که دست به دست هم دهند و بتوانيم صادرات خوبي از توليدات داخلي داشته باشيم. چندين کشور اروپايي از فعاليت‌هاي ستاد بازديد کرده‌اند و اميدواريم که بتوانيم در نمايشگاه‌هاي خارج از کشور توليدات ايران را نشان دهيم و مردم عزيزمان باور کنند که کيفيت توليدات کشورشان اگر بيشتر از توليدات کشورهاي پيشرفته نباشد، کمتر نيست.

فهيمه فيروز فر در انتها افزود: «ما با اتصال مراکز مهارت‌آموزي کوثر به برندها و توليدکنندگان برتر کشور باعث اشتغال پايدار اين عزيزان شديم و خيلي از سرپرستان خانوار ما در توليدي‌هاي برتر مشغول به کار هستند و از مراکز کارآموزي کوثر منفک شده‌اند. پسران زنان سرپرست خانوار کار غرفه سازي و کابينت سازي انجام مي‌دهند، تعدادي از بچه‌ها کار برق اين نمايشگاه را انجام دادند. در واقع هم روحيه مادرانشان خوب است و هم  روحيه اعضاي خانواده‌هايشان.

او ابراز اميدواري کرد که مردم عزيز کشورمان هم به عنوان مخاطبان نمايشگاه از اين رويداد و محصولاتي که در آن اراِئه شده لذت ببرند.»

نهمين نمايشگاه زنان و توليد ملي که از 18 تا 26  از ساعت 10 الي 24 در بوستان گفتگو پذيراي بازديدکنندگان است.


منبع : بزنيم بيرون

این خبر را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

  • بوستان گفت و گو

    بوستان گفتگو بوستان‌ فرامنطقه‌اي است که با بيش‌ترين تنوع گياهي و طراحي‌هاي مختلف از زيباترين بوستان‌هاي غرب تهران به شمار مي‌رود. اگر به دنبال يک بوستان مناسب براي گذران اوقات فراغت مي گرديد، بوستان گفت و گو گزينه مناسبي خواهد بود.

    0 دیدگاه 30151 بازدید


تگ ها

بوستان گفت و گو پارک نمايشگاه بوستان گفت و گو بوستان پارک بوستان نمايشگاه گفت و گو بوستان بوستان پارک گفت و گو نمايشگاه پارک بوستان پارک گفت و گو پارک نمايشگاه نمايشگاه بوستان نمايشگاه گفت و گو نمايشگاه پارک بوستان گفت و گو پارک بوستان گفت و گو نمايشگاه بوستان پارک گفت و گو بوستان پارک نمايشگاه بوستان نمايشگاه گفت و گو بوستان نمايشگاه پارک گفت و گو بوستان پارک گفت و گو بوستان نمايشگاه گفت و گو پارک نمايشگاه گفت و گو پارک بوستان گفت و گو نمايشگاه بوستان گفت و گو نمايشگاه پارک پارک بوستان گفت و گو پارک بوستان نمايشگاه پارک گفت و گو بوستان پارک گفت و گو نمايشگاه پارک نمايشگاه بوستان پارک نمايشگاه گفت و گو نمايشگاه بوستان گفت و گو نمايشگاه بوستان پارک نمايشگاه گفت و گو بوستان نمايشگاه گفت و گو پارک نمايشگاه پارک بوستان نمايشگاه پارک گفت و گو بوستان گفت و گو پارک نمايشگاه بوستان پارک نمايشگاه گفت و گو بوستان نمايشگاه گفت و گو پارک بوستان پارک گفت و گو نمايشگاه بوستان پارک نمايشگاه گفت و گو بوستان گفت و گو نمايشگاه پارک گفت و گو بوستان پارک نمايشگاه گفت و گو بوستان نمايشگاه پارک گفت و گو پارک نمايشگاه بوستان گفت و گو پارک بوستان نمايشگاه